Zatyczki znane bardziej pod nazwą korki analne służą do umieszczania ich w pupie najlepiej przy użyciu lubrykanta, gdyż odbyt powinien być właściwie nawilżony. Wiele zatyczek analnych służy jako ozdobny gadżet, gdyż zakończone są fikuśnymi futerkami, imitującymi królicze lub lisie ogonki. Stanowią również urozmaicenie seksualnych igraszek – możemy poruszać zatyczką analną w ciele kobiety, stymulując ją i potęgując doznania.

Profesjonalne korki wykonane są z wysokiej jakości materiałów i nie powodują reakcji alergicznych z naszą skórą, pamiętajmy jednak o przestrzeganiu higieny osobistej. Niektóre modele zatyczek analnych posiadają dodatkowo uchwyty, które mogą służyć jako pierścienie erekcyjne dla mężczyzn – może więc być to przyjemność dla obojga partnerów. Osobom początkującym zaleca się stosowanie korków o mniejszej średnicy, aby przyzwyczaić naszą pupę do tego rodzaju gadżetów.

Z czasem, gdy takie zabawy nie będą już nam obce, możemy zdecydować się na zatyczki analne o większej średnicy lub innym kształcie. Osoby zaznajomione z seksem analnym mogą od razu eksperymentować z dużymi i fantazyjnymi zatyczkami analnymi. Aby poczuć się bardziej komfortowo, zaleca się stosowanie lubrykantów, co zwiększy także doznania obojga partnerów.