Żele wodne, jak sama nazwa wskazuje, oparte są na bazie wody. Większość produktów dostępnych na naszym rynku opartych jest nie tylko na wodzie, ale również na glicerynie, która jest całkowicie bezpieczna dla naszego ciała. Osoby, które niestety mają nadwrażliwość na glicerynę muszą oczywiście dokładnie zapoznać się z składem lubrykantu, który zamierzają kupić.

zmysłowy wodny lubrykant do sexu

Popularność żeli wodnych

Żele na bazie wody są najbardziej popularne, dlatego też na półkach sklepowych można znaleźć największy wybór tych preparatów. Są one bardzo delikatne dla skóry i doskonale nadają się do nawilżania miejsc intymnych nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn. Bez żadnego większego problemu można je połączyć także z gadżetami erotycznymi. Mowa tutaj między innymi o popularnych wibratorach, dildach i kuleczkach gejszy.

Jak „działają” z prezerwatywami?

Lubrykanty wodne bez żadnego większego problemu można stosować razem z prezerwatywami. Preparaty te nawet w najmniejszym stopniu nie obniżą skuteczności prezerwatyw. Lubrykanty, które oparte są głównie na wodzie niestety szybko się wchłaniają i wysychają, dlatego też warto postawić na większe produkty, które wystarczą na dłużej. Dużym plusem żeli wodnych jest to, że szybko się zmywają, ale oczywiście nie można wykorzystać ich potencjału w wodzie.