Cechą odróżniającą wibratory od klasycznych dildo są drgania stymulujące strefy intymne. Gadżety proponują odmienną intensywność wibracji, mają rozmaite kształty i opcje dodatkowe. Coraz częściej pracują w sposób dyskretny, pozwalając na wykorzystanie w każdych warunkach. Czym kierować się przy wyborze wibratora i jaki model kupić dla siebie?

Kształt, długość i funkcje dodatkowe

Zakup wibratora warto zacząć od zdecydowania się na określony kształt i rozmiar. Do wyboru są urządzenia przypominające prawdziwego członka lub gadżety o dyskretnym designie, niezdradzające swojego prawdziwego przeznaczenia. Długość zabawki dostosować warto do własnych preferencji. W zależności od tego, czy wibrator będzie używany w sypialni, a może poza nią zdecydować się można na gadżet o pokaźnej długości lub sprzęt kieszonkowy.

wibrator

Równie ważne są funkcje dodatkowe. Współcześnie wibratory to nie tylko urządzenia generujące drgania, lecz oferujące dodatkowe doznania. Gadżet może mieć podgrzewaną powierzchnie, być w pełni wodoodporny, czy pozwalać na sterowanie intensywnością pracy. Przyciski służące zmianie programu wibracji mogą być umieszczone bezpośrednio na masażerze, dołączonym do niego pilocie lub… w telefonie. Część wibratorów posiada bowiem sterowanie zdalne z poziomu aplikacji w smartfonie. To ciekawa opcja na dodanie pikanterii życiu intymnemu.

Jakie wibratory dostępne są na rynku?

Znając wrażliwe punkty swojego ciała dokonać można wyboru wibratora stymulującego te strefy. W sklepach z gadżetami erotycznymi dostępne są bowiem urządzenia działające zarówno na punkt G, łechtaczkę, jak i strefy analne. Zabawki dedykowane kobietom i parom to między innymi:

  • wibratory ergonomiczne do stymulacji punktu G, w kształcie podłużnego wałka lub przypominające prawdziwego członka,
  • wibrator króliczek z dwoma nakładkami do pobudzania łechtaczki oraz wrażliwych stref w pochwie,
  • wibratory analne w kształcie koralików lub trzonków, generujące silne wibracje i przeznaczone do stymulacji analnej, 
  • masażery łechtaczki działające zewnętrznie, kierujące wibracje na łechtaczkę.

Kolekcja gadżetów erotycznych zawierać może kilka wibratorów. Ochota na użycie każdego z nich zależy nie tylko od indywidualnych preferencji, ale także od odczuwanego nastroju. Warto mieć je pod ręką.