BDSM jest skrótowcem zaczerpniętym z języka angielskiego, opartym o: związywanie, dyscyplinę, dominację, uległość, sadyzm i masochizm. Pojęcie nabrało negatywnych konotacji, wyrosło wiele krzywdzących stereotypów. W rzeczywistości BDSM oparty na wzajemnym zaufaniu do siebie partnerów, którzy mają szacunek do swych ciał, wszystko czynią w wolności i za przyzwoleniem drugiej strony może przynieść wiele satysfakcji i chwil uniesienia.

Jakie znamy techniki wiązań BDSM? 

Pierwszym omawianym stylem będzie West bondage/ shibari, chodzi o takie wiązanie, żeby ułożyć za plecami ramiona i ściągnąć ku sobie łokcie. Prekursorami shibari w Polsce są: Slaanesh i GanRaptor. W pozycji Hammerlock, ramiona i nadgarstki osoby skrępowanej będą spięte blisko szyi, jak to tylko możliwe. Musimy wykorzystać dwa półkola przy bokach obroży, osoby na wyższym stopniu zaawansowania mogą przypiąć kajdanki do półkola umieszczonego na karku. . Doskonałe na początek przygody z wiązaniami BDSM (więcej), wymaga wcześniejszych ćwiczeń rozciągających.

Wiązania bdsm dla zaawansowanych

Spread Leags to pozycja gdzie nadgarstki osoby skrępowanej przypięte są do ud po ich zewnętrznej stronie, natomiast kostki połączone są łańcuszkami z szyją skrępowanej osoby. Jack Knife to wiązanie BDSM, w którym nogi zostają spięte w kostkach, ręce w nadgarstkach, a następnie wszystkie kończyny zostają złączone razem. Bent Over to pozycja, gdzie nadgarstki i kostki są łączone razem na stojąco, przypomina leap frog. Strappado to wiązanie BDSM, które w epoce średniowiecza stanowiło jedną z tortur. W omawianym wiązaniu nadgarstki są spięte na plecach, przymocowuje się je łańcuszkiem do haka w suficie. Na osobie uległej, wymuszona zostaje konieczność pochylenia się do przodu. W Hogtie chodzi o związanie i unieruchomienie wszystkich kończyn razem na plecach unieruchamianej osoby. Znamy wiele wariantów tej pozycji. Wariacja Hogtie będzie Hogtie Frogtie, gdzie kostki dopięte są do nóg, dołączamy do nich skrępowane razem ręce. W kolejnej wariacji Xtreme chodzi o spięcie nadgarstków i kostek oraz założenie obrożę i dopięcie jej do unieruchomionych kończyn.