Najprościej rzecz ujmując, feromony są związkami chemicznymi, jakie składają się w kilku składników. Nie mają one zapachu lub ich woń jest bardzo delikatna. Co ciekawe, są one wytwarzane przez rośliny i zwierzęta. Czym cechują się te produkty? Kiedy warto po nie sięgnąć? Jak działają feromony damskie? Z czym wiąże się ich fenomen?

Feromony damskie

Okazuje się, że feromony są odbierane poza świadomością człowieka. Nie mamy bowiem wpływu na to, jak odbierzemy związek chemiczny. Naukowcy stwierdzili, że są one odbierane przez narząd lemieszowo-nosowy. Obecnie wiadomo, że niektóre osoby samodzielnie wytwarzają feromony, a inne nie. Odbiór jest tak na prawdę indywidualną kwestią. To sygnał chemiczny, który dociera z narządu lemieszowo-nosowego do mózgu. Gdzie dochodzi do ich wytworzenia? Zazwyczaj poprzez gruczoły potowe i łojowe. Mogą one wywołać daną reakcję i nieść ze sobą jakąś informację,

feromony damskie

Jak feromony wpływają na ludzi?

Warto podkreślić, że organizm ludzki odbiera nieświadomie działanie feromonów. Cały czas badane są związki chemiczne, które może wytwarzać człowiek. Najpopularniejszym damskich feromonem jest estratetraenol. Coraz więcej mówi się o tym, że feromony damskie oddziałują na seksualne pobudzenie. Mogą z powodzeniem zwiększyć atrakcyjność danej osoby. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych produktów, jakie spełnią nasze oczekiwania. Zakupu z powodzeniem dokonamy w sklepie internetowym, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W tym wypadku bez wychodzenia z domu zamówimy idealne feromony damskie, które posłużą nam na co dzień. Mogą one poprawić nastrój, polepszyć sen, wzmocnić jakość seksu i zadbać o pewność siebie. Tak dużo zalet wpływa na fakt, że feromony są niezwykle cenione wśród kobiet.